BALLINA
e mërkurë, 23 prill 2014

KMDLNJ: PSE NUK DUHET TË VOTOHET THEMELIMI I GJYKATËS SPECIALE KUNDËR UÇK'së NË KUVENDIN E KOSOVËS?!

Prishtinë, 22. 04. 2014 - (Reagim i KMDLNJ'së) - Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut në Kosovë që nga 14.12.1989 (data e themelimit) monitoron gjendjen e të drejtave të njeriut. Në këtë kontekst ka monitoruar përsh...

me shumë

PROF.DR.BAJRAM XHAFA: NË LUFTËRAT BALLKANIKE (1912 - 1913) MRETËRITË SERBE, MALAZEZE DHE GREKE KANË USHTRUAR GJENOCID DHE SPASTRIM ETNIK MBI POPULLSINË SHQIPTARE

Shkodër, 22. 04. 2014 - Shkaktarë të armiqësive në luftën e parë (ballkanike), shkruan raporti i Komisionit Ndërkombëtar, kishin qenë vetë sllavët e Ballkanit, jo vetëm me shkeljet që u kishin bёrё ligjeve ndёrkombёtare por ...

me shumë

JENI - SHQIPTARJA E ARSIMUAR BRENDA DHE JASHTË SHQIPËRISË - SHEMBULLI MË I MIRË NË BRITANI

Pashtriku.org, 22. 04. 2014 - ALBANIANWOMAN: Në fillim dy fjalë për veten - Kush është Jeni? M.MYFTARI: Më quajnë Myzejen Myftari, ose Jeni Myftari, siç më thërrasin të afërmit, shokët, miqtë dhe pothuajse të gjithë britanikët k&e...

me shumë

ISA MULAJ: FUSHATA E SABRI FEJZULLAHUT (MAXHUPIT) DHE BACIT ADEM NË MBËSHTETJE TË BDI'së - ËSHTË E DËMSHME! (II)

Prishtinë, 22. 04. 2014 - (3. Adem Demaçi bënë ftesë për t’i dëmtuar shqiptarët dhe ta fuqizoj VMRO-në) - Se Demaçin e ka gëlltitur Ali Ahmeti me një grusht para dhe e nxjerr si papagall të leh, këtë nuk mund ta vëjë në...

me shumë

FOTOLAJM

PRANVERA E MADHE '81, KTHESË HISTORIKE PËR SHQIPTARËT!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

LOBI SHQIPTAR NË EUROPË!

DOKUMENTAR

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks