OPINIONE
e hënë, 28 maj 2018

PROF.DR.ABDULLA MEHMETI: NJĂ‹ QASJE NDRYSHE MBI EMRIN E MAQEDONISĂ‹

Tetovë, 28 maj 2018: Logjika historike thotë: ajo që ka qenë dje, nuk është sot; ajo që mund të krijohet sot, nuk mund të mbetet përgjithmonë. Pavarësisht nëse do të zgjidhet dhe si do të zgjidhet &...

me shumë

DILAVER GOXHAJ: HISTORIA E SHQIPĂ‹RISĂ‹ KALON EDHE NGA BUTKA

 Tiranë, 27 maj 2018: (Mendime rreth librit me të njëjtin titull, i autorit Ylli Polovina) - Debati për të kaluarën ka filluar të zhvillohet në Shqipëri këto tre dekadat e fundit në shumë mënyra, veçanërish...

me shumë

BESIM CENGU: FTESĂ‹ PĂ‹R DEBAT

Tiranë, 26 maj 2018: NË FILLIM… Kur shkrova para ca ditësh essenë “Rrjedhë mendimi…në autobuzin urban.” (Meditim përballë një vajze të panjohur) isha i ndërgjegjshëm se shkrimi do të bëj&eu...

me shumë

BAJRAM HOTI: VAZHDON DEKORIMI I GJENAZEVE!

 Gjermani, 26 maj 2018: Veprimtari Bajram Hoti në rrjetin social faceboook shkruan: "Ejup Statovci dhe Ibrahim Rugova ishin kundër! Presidenti Thaqi sot vazhdoi me dekorime kundërshtarët e kohës kur së bashku me te vepruam! Ish Re...

me shumë

DR.FADIL MALOKU: KRIMI DHE KORRUPSIONI, GANGRENA QĂ‹ PO E GĂ‹RRYEN SHTETNDĂ‹RTIMIN E KOSOVĂ‹S!

Prishtinë, 25 maj 2018: 1. Një ndër shkaqet e gjithë kësaj papunësie dhe varfërie MARRAMENDËSE në Kosovë, duhet kërkuar padyshim edhe tek një stereotip i ri sociologjik, që në gjuhën sociale adresohet si kliente...

me shumë

REAGON SHOKU I HASHIM THAŇŞIT PĂ‹R EKSPOZITĂ‹N E RUGOVĂ‹S!

Gjermani, 25 maj 2018: Bajram Hoti kundërshton ashpër Hashim Thaçin, për ekspozitën e organizuar për Rugovën. Ai në rrjetin social facebook shkruan: “Z.President! Shokët e luftës sot heronj të Atdheut duke fill...

me shumë

AVDI IBRAHIMI: TOKA IME E LARĂ‹ ME GJAK HERONJĂ‹SH E HEROINASH

Prizren, 24 maj 2018: O toka ime pellazgo-iliro-shqiptare! T’i u dhe bukë edhe atdhemohuesve bukëshkelës, të cëlët hanë bukën e tokës sonë, e punojnë për të huajin janë këta qyqe e qyqana që i lësh...

me shumë

SHERADIN BERISHA: HASHIM THAŇŞI PARALAJMĂ‹RON KONCESIONE TĂ‹ REJA NDAJ SERBISĂ‹! KĂ‹RKOJ DORĂ‹HEQJEN E TIJ!

Pashtriku.org, 23 maj 2018: "Marrëveshja përfundimtare, që duhet të jetë obligative, do të jetë e vështirë për Kosovën, por nuk do të jetë e lehtë as për Serbinë”! - kështu ka thënë ...

me shumë

GJOKĂ‹ DABAJ: KY QIELLI I SOTĂ‹M I EGĂ‹R, MBULUAR ME ZĂ‹RA SORRASH!

Durrës, 23 maj 2018: Para disa ditësh u botua në portalin “pashtriku org” një shkrim i imi me nëntitull “Një zë blete me rastin e 1 Majit”. E dija që do të ketë lexues të pakët. Ose edhe m&...

me shumë

AUREL DASARETI: TOKA E SHENJTĂ‹ - BETEJA E PĂ‹RJETSHME!

USA, 22 maj 2018: Forcat e shtetit amë nuk kanë fare aftësi për të kryer atë që në gjuhën ushtarake thuhet “Betejë me intensitet të lartë”. Po, ne kemi forca speciale të afta (vetëm me armë dore, pushk...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

DOKUMENTAR

DR.MATHIEU AREF: 'PELLAZGËT DHE GREQIA E LASHTË'

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks