OPINIONE
e premte, 19 korrik 2019

DILAVER GOXHAJ: MOSRESPEKTIMI I LAN脟-it NUK 脣SHT脣 RAST脣SI, 脣SHT脣 PERSPEKTIV脣!

Himarë, 18 Korrik 2019: Pata shkuar këto ditë në Himarë. Ishte ora rreth dhjetës, koha kur zakonisht moshat e thyera, pas një freskimi në det shkojnë në kafentë afër bregut të detit, ku pinë kafe e tregojnë histor...

me shumë

SELAMI NEZIRI: RR脣FIMI I SHEMSI SYL脣S N脣 TV-DIELLI I SHTREMB脣RON FAKTET HISTORIKE!

Zug - CH, 17 Korrik 2019: (Reagim ndaj të thënave të pa vërteta nga Shemsi Syla, në TV-Dielli më 25 qershor 2019 - lidhur me organizimin e UÇK-së në Nën zonën Operative të Karadakut) - U bënë njëzet vite që...

me shumë

YLLI POLOVINA: MBESA E MUSOLINIT, DEPUTETJA PASFASHISTE - ALESSANDRA, MBRON KOSOV脣N - 1999! (25)

Tiranë, 15 Korrik 2019: Shkrimi i njëzetë e pestë i ciklit me kujtime, ekskluzivisht për “Illyria” dhe portalin "Pashtriku.org" kushtuar 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Ylli Polovi...

me shumë

SHEFQET DIBRANI: PES脣 PAMJE T脣 URREJTJES KUND脣R VLERAVE T脣 DEMOKRACIS脣

St.Gallen, 14 Korrik 2019: Deformimi i demokracisë, është hakmarrje primitive kundër Jusuf Buxhovit që themeloi LDK-në, e cila e shkatërroi Lidhjen Komuniste të Jugosllavisë dhe arriti të bëjë miqësi e Aleancë me Ameri...

me shumë

SHERADIN BERISHA: U要K'ja KA B脣R脣 LUFT脣 要LIRIMTARE - KUND脣R PUSHTUESIT SERB!

Pashtriku, 12 Korrik 2019: (Reagim ndaj deklaratës së Jusuf Buxhovit) - Sot gjatë ditës ka pasur reagime të shumta lidhur me deklaratën e Jusuf Buxhovit se: “lufta e UÇK-së nuk ka qenë e pastër”, të thënë m&eu...

me shumë

REAGIM I KMDLNj's毛: JUSUF BUXHOVI, NJ脣 D脣SHMITAR I SHK脣LQYESH脣M P脣R PROKURORIN脣 SPECIALE T脣 KOSOV脣S!

Prishtinë, 12 Korrik 2019: Jusuf Buxhovi, historian, publicist dhe njëri nga themeluesit e LDK-së, në një intervistë në Rubikon, në KTV-ë, më datë 11 korrik 2019, ora 20.00 përveç shumë pikëpamjeve tjera pë...

me shumë

BAYRAM POMAK: PSE NDODHEMI N脣 K脣T脣 GJENDJE?!

Prizren, 12 Korrik 2019: Shteti i Kosovës qe 20 vite është i lirë dhe 11 të tjera, i pavarur. Shumë gjëra kanë ndryshuar gjatë viteve të fundit, e shumicën prej të cilave, as që kemi imagjinuar që mund të ndodhin....

me shumë

YLLI POLOVINA: MASAKRA SERBE E PREKAZIT, K脣SHILLTARI I AMBASAD脣S SPANJOLLE N脣 ROM脣 K脣RKON INFORMACION URGJENT (24)

Tiranë, 11 korrik 2019: Ylli Polovina - Sekretar i Parë në Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Romë nga 8 dhjetori 1997 deri në 3 mars 2002. Shkrimi i njëzetë e katërt i ciklit me kujtime, ekskluzivi...

me shumë

DILAVER GOXHAJ (SHP脣TIM GOLEMI): P脣RVOJ脣 NGA LUFTA N脣 AFGANISTAN (JANAR 1999)

Pashtriku, 10 Korrik 2019: Shkalla e shkatërrimeve që bënë sovjetikët nuk ishte parë në shekuj nga populli afgan. Forcat sovjetike e pushtuan Afganistanin në dhjetor të vitit 1979. Për të realizuar pushtimin ata angazhuan 85 mijë...

me shumë

YLLI POLOVINA: ISMAIL KADARE NGA PARISI: 'MBROJENI, NGA FASHIZMI SERB, POPULLIN TIM'! (23)

Tiranë, 9 korrik 2019: Shkrimi i njëzetë e tre i ciklit me kujtime, ekskluzivisht për “Illyria” dhe "Pashtriku.org" kushtuar 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës *** Ylli Polo...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks