OPINIONE
e hënë, 06 prill 2020

PËRKUJDESJA GJITHSHQIPTARE: THIRRJE PËR INTELEKTUALËT SHQIPTARË

Pashtriku, 4 prill 2020: Të gjithë intelektualëvet shqiptarë që jetojnë brenda territorit të Shqipërisë (në Republikën e Shqipërisë, në Republikën e Kosovës, në Republikën e Maqedonisë Veriore,...

me shumë

Hazir Mehmeti: Kisha Katolike Shqiptare, vatër në shërbim të njeriut dhe kombit

Vjenë, 4 prill 2020: (30 vjet nga krimi serb i helmimit të fëmijëve shqiptarë në Kosovë) - Fëmijët e helmuar u trajtuan me zemërgjerësi e profesionalisht nga personeli kishtar. Tani e 30 vjet më parë një rifreskim ku...

me shumë

ELIFE PODVORICA JASHARI: BAKI, GËZUAR 60 VJETORIN E LINDJES!

Prishtinë, 4 Prill 2020: Tek po hidhja petët e tortës , me silleshin vërdallë tërë këto vite që sot po shënonin një jetë të tërë ! Dhe befas më rrokulliseshin sumbulla lotësh, që nën avujt e k...

me shumë

AUSTRALIA MERR SHEMBULL KOSOVËN PËR MENAXHIM TË SUKSESSHËM PËRBALLË PANDEMISË COVID-19

Pashtriku, 3 Prill 2020: Coronavirusi dhe menaxhimi i situatës përballë kësaj pandemie vdekjeprurëse ka qenë temë qendrore e diskutimit edhe në Parlamentin e Federatës australiane. Opozita në këtë shtet të m...

me shumë

PËRPARIM DEMI: FENOMENI I MANIPULIMIT

Bukuresht, 3 prill 2020: Fenomeni është shumë më i rëndësishëm se vetë ngjarja, pasi ajo ndodh një herë, ndërkohë që fenomeni shfaqet në një periudhë të caktuar të gjatë kohe, duke prodhuar ser...

me shumë

PËRPARIM DEMI: OPORTUNIZMI NË POLITIKËN SHQIPETARE

Bukuresht, 2 Prill 2020: Oportun - në shqip përkthehet mundësi. Në Wikipedia koncepti i oportunizmit ka këtë përkufizim : “Opportunism is the practice of taking advantage of circumstances – with little regard for principles or with what t...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KUSHTETUTA E AHTISARIT - GJENERATORI I KRIZAVE QEVERITARE NË KOSOVË! URGJENTISHT TË NDRYSHOHET!

Pashtriku, 2 Prill 2020: Koha e fundit për reflektim!

1. "Kosova është kornizë e pakos së Ahtisarit, e cila vazhdimisht krijon kriza institucionale! Krijimi i qeverisë është kriza e radhë...

me shumë

SHERADIN BERISHA: MASHTRIMI I MADH GLOBAL! COVID19 DHE GRIPI SEZONAL, KUSH NA DËMTOI MË SHUMË?!

Pashtriku, 2 Prill 2020: Kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll! "Në kohën e mashtrimit universal (global) të thuash të vërtetën është një akt revolucionar" - ka thënë autori...

me shumë

EGZONA MUHARREMI: NUK I PËRKRAHI NJERËZIT QË NË EMËR TË LUFTËS, E DËMTOJNË SHTETIN DHE TË ARDHMEN TONË!

Pashtriku, 1 Prill 2020: Egzone Muharremi, ish kandidatja e NISMËS për deputete në zgjedhjet e 6 tetorit 2019, i ka bërë publike arsyet e largimit nga partia 'socialdemokrate' e "shefit" milioner, Fatmir Limaj! Lexoni në vijim këtë vendi...

me shumë

REXHEP KASUMAJ: TURMËSI I FAJSHLYER...

Berlin, 1 Prill 2020: (Mbi kulturën e fatpajtimit) 1. Turma s'është gjë tjetër veçse një qen i zgjebosur, i lidhur për një hu në mes të diellit. Ky qen gjithë ditën fle, kuron zgjebën dhe vërsulet i tërbu...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks