SHKRIMI
e mërkurë, 05 gusht 2020

SHERADIN BERISHA: MANIPULATORËT DHE INTRIGANTËT VENDOR! (8 QERSHOR 2013)

Pashtriku, 8 qershor 2020: Nga arkivi i FB., 8.6.2013:

7 vjet më parë e kam shkruar këtë analizë, dhe për mua asgjë s'ka ndryshuar, prandaj nuk ia heqi asnjë pikë as presje!

***

Kur elektorati mashtrohet nga: MANIPULATORËT DHE INTRIGANTËT VENDOR!


Nga zhvillimet politike të pasluftës në Kosovë kam mësuar mirëfilli se, lidershipi politik e intitucional, s'kanë asgjë të përbashkët me moralin politikë dhe përgjegjësitë e marra për udhëheqjen e vendit!

Madje jam bindur, se pushtetarët tanë janë ekstremisht të papërgjegjshëm në politik'bërje, sepse po të jetë e kundërta, pozita e tyre udhëheqëse nuk do të ishte e qëndrueshme as afatgjate.

Gjithashtu, kam mësuar se, ai që dëshiron të merret me politikë - duhet të dijë, të mashtroj, të gënjej, të manipulojë, të jetë intrigantë, skajshmërisht i pandërgjegjshëm dhe të shtiret para publikut, se po punon për të mirën e vendit, sikur se po shtiren vazhdimisht: Hashim Thaçi, Atifete Jahjaga, Isa Mustafa, Behgjet Pacolli dhe Ramush Haradinaj.

Dhe, njerëzit e thjeshtë - elektorati (ata që mashtrohen vazhdimisht) fjalët e këtyre politikanëve manipulatorë e intrigant i marrin gjithmonë si vepra të mëdha.

Ata vazhdimisht janë kënaqur dhe po kënaqen me sipërfaqësoren (me fjalët e bukura), dhe rrallë kush ka vrarë dhe vretë mendjen se përfaqësuesit e tyre politikë i përmbahen apo jo premtimeve të dhëna.

Prandaj, në këtë kuadër mund të themë se, ndershmëria dhe sinqeriteti, si dy cilësi substanciale të njeriut, në politik'bërjen e këtij lidershipi manipulatorësh, s'kanë asnjë vlerë!

***

Nga arkivi i FB., 8 qershor 2013!

Kur elektorati mashtrohet nga:

MANIPULATORËT DHE INTRIGANTËT VENDOR!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10200162524122238&substory_index=0&id=1125324528kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks