SHKRIMI
e mërkurë, 05 gusht 2020

SHERADIN BERISHA: KOSOVA NË TAVOLINËN E NEGOCIATAVE PËRFUNDIMTARE ME SERBINË!

Pashtriku, 21 qershor 2020: Kosova po i rikthehet tavolinës së negociatave me Serbinë! Hashimi&Co, më 27 qershor 2020 po shkon në SHBA, për të vazhduar rundin e ri të negociatave për marrëveshjen përfundimtare me Serbinë. Ndërsa këto ditë qytetarët janë shndërruar në spektatorë, dhe po presin çka do të negociohet me Serbinë:


 


- coptimi nga brenda apo

- coptimi nga jashtë i Kosovës?!

- çfarë statusi do të kenë dhe kush do t'i menaxhoje: Trepçën dhe Ujmanin? si dhe

- çfarë statusi do të kenë kishat dhe manastiret, të cilat me pakon e Ahtisarit janë shpallur zona të veçanta dhe të mbrojtura me ligjet në fuqi?!


***

Dy vite më parë e paskam bërë këtë analizë!

Nga arkivi i FB, 21.06.2018


ME NEGOCIATAT E BRUKSELIT - KOSOVA PO RREZIKOHET NGA COPËTIMI I BRENDSHËM!

Politika e ka copëzuar popullin, e ka shndërruar në masë, në turmë pa tru, duke e përkufizuar në vullnet të liderëve!

Ndërsa me negociatat e Brukselit, Kosova përmes Zajednicës, po rrezikohet me copëtim të brendshëm territorial. Dhe nesër ky coptim mund të copëtoj vendin edhe nga jashtë, me lëvizje të kufijve! Pse? Sepse me Hashimin edhe e paimagjinueshmja mund të bëhet realitet!

Shqiptar bashkohu kundër të keqes!

Lëre anash vullnetin e liderit!

Për t'i ndalur pazaret me Serbinë, sot duhet ndalur Hashimi&Co, nesër bëhet vonë!

Zgjohu shqiptar! Kthjellu shqiptar! Zgjohu, kthjellu oj shqipe e përgjumur!

=============


Nga arkivi i FB, 21.06.2018


 


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks