SHKRIMI
e hënë, 19 tetor 2020

SHERADIN BERISHA: TË HETOHET "AKADEMIK" ISA MUSTAFA!

Pashtriku, 15 tetor 2020: (Shkrimi u publikua fillimisht më 11 tetor 2020 në rrjetin tim facebook)

"Akademik" Isa Mustafa, për katër vjet rresht është paguar pa punuar! Ai me vetëdije të plotë ka pranuar të marrë pagë pa ligjeruar asnjë orë mësimi me studentët e fakultetit ekonomik!


Në faqen zyrtare të fakultetit ekonomik të UP-së, Isa Mustafa është në krye të listës si "profesor i rregullt" në këtë fakultet!

Lexoni këtu: https://ekonomiku.uni-pr.edu/.../Profesor-te-rregullt.aspx

(Sot më 15 tetor 2020, nuk figuron emri i Isa Mustafës në krye të listës si "profesor i rregullt" në këtë fakultet. Është hequr nga lista pas reagimit të studentëve!)


***

Sidoqoftë shikoni ilustrimin para heqjes së emrit të Isa Mustafës. Lista e profesorëve të rregullt në fakultetin ekonomik të UP-së, Isa Mustafa i pari në listë!Shikoni: Lista e ligjeruesve për vitin Akademik 2019/2020, Isa Mustafa ligjerues i lëndës "ekonomiksi menaxherial"!Në gjuhën juridike një veprim i tillë cilësohet si shpërdorim i detyrës zyrtare për përfitime personale! Ndërsa në zhargonin e rrugës ky veprim quhet HAJNI e pastër! 


Prandaj Isa Mustafa për këtë shpërdorim (për të mos thënë plaçkitje) të parasë publike, nga prokuroria duhet të hetohet, ndërsa nga gjykata të gjykohet e dënohet!

***

Denoncohet nga studentët Isa Mustafa:

Studentët prezantojnë fakte të reja: Isa Mustafa merr pagë pa qenë në ligjërata

https://www.youtube.com/watch?v=8TBTtcEaytA


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks