Të NDRYSHME
e premte, 25 shtator 2020

SHERADIN BERISHA: RIKTHIMI I SERBISË NË KOSOVË PËRMES NEGOCIATAVE!!!

Pashtriku.org, 9 maj 2018: Serbia tashmë me agjendën e Brukselit është rikthyer edhe legalisht në Kosovë përmes negociatave dhe marrëveshjeve të arritura, dhe ato që pritet të arrihen në kuadër të të ashtuquajtur...

me shumë

SHERADIN BERISHA: NË HISTORI MËSOJMË VETËM "MAJËN E AISBERGUT", POR JO EDHE ATË ҪKA FSHIHET POSHTË MAJËS!

Pashtriku.org, 9 maj 2018: Shkenca dhe "teoria e konspiracionit"! Fillimisht dua të themë se dija shfrytëzohet për të zbardhur të vërtetën në të gjitha dimensionet e saj, dhe kjo e vërtetë pastaj i shërben shkenc...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KARL MARKSI DHE 'HOLOKAUSTI REVOLUCIONAR'! (FOTO+VIDEO)

Pashtriku.org, 7 maj 2018: 200 vjet më parë, më 5 maj 1818 në Trier të Gjermanisë ka lindur filozofi, sociologu dhe teoricienti i shquar i ekonomisë politike, Karl Marksi, ndërsa ka vdekur më 14 mars 1883 në Londër. Ka...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KËRCËNIMI I TRUMP'it NDAJ RUSISË ËSHTË SINJAL PËR FILLIMIN E FUNDIT TË ASSAD'it DHE NDARJA E SIRISË NË ZONA INTERESI PËR KORPORATAT E OLIGARKËVE GLOBAL: SHBA^RUSISË ME ALEATËT E TYRE!

Pashtriku.org, 16 prill 2018: (Lufta si instrument i politikës!) - Më 12 prill 2018, në rrjetin tim social facebook, kam shkruar këtë analizë: "Rusia zotohet se do të godasë çdo predhë që do të hidhet drejt...

me shumë

SHERADIN BERISHA: LUFTA SI INSTRUMENT I POLITIKËS!

Pashtriku.org, 9 prill 2019: Lufta është instrument i politikës dhe bëhet për interesa strategjike, për pasuri tokësore e nëntokësore, etj. Në këtë kuptim juristi i shquar amerikan, Francis Paiker Yockey, thotë: "ë...

me shumë

KUR KËSHILLTARI I RI I TRUMP'it, JOHN BOLTON FESTONTE SULLTAN NEVRUZIN ME MUXHAHEDINËT IRANIANË TË TIRANËS!?

Pashtriku.org, 27 mars 2018: Donald Trump ka vendosur kryetar të Këshillit Kombëtar, njeriun e muxhahedinëve iranianë të Tiranës. Bëhet fjalë për John Bolton, ish-ambasadorin e Bushit në OKB dhe njeriun që vjen në Shqip&eum...

me shumë

STAS'i: 'ANGELA MERKEL ËSHTË VAJZA E HITLERIT'! (VIDEO)

Pashtriku.org, 17 janar 2017: Gjykuar sipas dokumenteve të shërbimit kryesor të zbulimit të Republikës Demokratike Gjermane të njohur si Stas, Angela Merkel është trashëgimtare e Adolf Hitlerit.

me shumë

EKSKLUZIVE! GEZATERI GJERMAN:"SULMI I DHJETORIT 2016 ME KAMION NË BERLIN ISHTE MASHTRIM (INSKENIM), SHIKONI FAKTET (VIDEO)

Pashtriku.org, 7 dhjetor 2017: Gazetar i pavarur gjerman, Gerhard Visnevski, i cili ka shkruar disa libra, njëri prej tyre flet për 11 Shtatorin 2001, ka publikuar një video të dokumentuar në të cilën në mënyrë të ngadalësuar e ...

me shumë

RRËFIMI TRONDITËS I SHKENCËTARIT, DR.MAURICE HILLEMAN: THOTË 'QËLLIMISHT I KEMI INFEKTUAR 30 MILIONË NJERËZ ME KANCER, LEUKEMI DHE AIDS' (VIDEO)

Pashtriku.org, 3 dhjetor 2017: Një nga shkencëtarët më të shquar brenda industrisë së vaksinave, shkencëtari i kompanisë farmaceutike Merck, Dr. Maurice Hilleman, pak vite para vdekjes, bëri një regjistrim audio në të cilin...

me shumë

GWYNNNE DYER: 'DEKLARATA E BALFOURIT' (2 NËNTOR 2017) I VURI THEMELET PËR KRIJIMIN E SHTETIT TË IZRAELIT

Pashtriku.org, 6 nëntor 2017: Më 2 nëntor 2017 u mbushën 100 vjet nga dita kur, në kulmin e Luftës së Parë Botërore, qeveria britanike dërgoi një letër, e njohur si “Deklarata Balfour”, e cila tre dekada më von&...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks