PERSONALITETE
e premte, 03 korrik 2020

Mhmet Hajrizi: Shenime për veprimtarinë e Fehmi Plakut, Halil Malajt, Haqif Krasniqit, Nexhmedin Ahmetajt, Shaqir Selajt, Niazi Idrizit, Sheqir Zenelit dhe Xhevat Ajvazit (59)

Pashtriku, 3 korrik 2020: 7.22 Fehmi Plaku U lind më 10.5.1959 në fshatin Nikoc të Drenasit. Ka mbaruar shkollën e mesme dhe ka studiuar në Fakultetin Xehetari-Metalurgji (1977/1980) dhe me korrespodencë (1980/81) në Fakultetin Filologjik, dega Let...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: SHËNIME PËR VEPRIMTARINË E HIDAJETE OSMANI (58)

Pashtriku, 27 qershor 2020: 7.36 Hidajete Osmani E lindur më 22.12.1957 në Makresh të Artanës. Ka mbaruar Fakultetin Filozofik, Letërsi dhe Gjuhë Shqipe në Prishtinë. Është e martuar dhe nënë e katër fëmij&eum...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: SHËNIME PËR VEPRIMTARINË E TEUTA BEKTESHIT (57)

Pashtriku, 23 qershor 2020: 7.35 Teuta Bekteshi E lindur më 16.11.1957 në Kumanovë të Maqedonisë. Është mjeke e praksës së përgjithshme. E martuar, jeton në Kumanovë. Punon në ambulancën ”Dr.Teuta”...

me shumë

XHEMAJL PLLANA: VEPRIMTARIA IME KOMBËTARE NË KUADËR TË LNÇKBVSHJ-së DHE LPRK & LPK-së (9)

Pashtriku, 22 qershor 2020: Rënia heroike e Afrim Zhitisë dhe Fahri Fazliut Afrim Zhitia është i lindur më 14 shkurt të vitit 1965 në fshatin Llugë të komunës së Podujevës. Ishte një nga aktivistët dhe organizator&e...

me shumë

ENVER KUSHI: NJË JETË ME MOIKOMIN (ESE)

Durrës, 21 qershor 2020: (Burrat e moshës time nuk i fshehin lotët) Në agimin e kësaj fillim jave, kur copat e fundit të natës po kapërcenin malin e Dajtit, ndërroi jetë Moikom Zeqo, miku im i shtrenjtë dhe i paharruar… Ishte...

me shumë

EPIDAMN ZEQO: EULOGJI PËR TË ATIN MOIKOM ZEQO

Tiranë, 20 qershor 2020: Djali i Moikom Zeqos, Epidami ka mbajtur një eulogji prekëse për të atin përpara përcjelljes për në banesën e fundit pas homazheve te Muzeu Kombëtar. “Kjo nuk është një eul...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: SHËNIME PËR VEPRIMTARINË E TEUTA HADRIT (56)

Pashtriku, 19 qershor 2020: 7.34 Teuta Hadri E lindur më 5. 10. 1956, në Gjakovë. Është magjistër, specialiste e Gjinekologjisë-Akusherisë. E martuar. Aktualisht, shefe e Repartit të lehonave në Klinikën e Gjinekologji-Akusheris&e...

me shumë

AK. REXHEP QOSJA: MOIKOM, MOIKOM, MË TRONDITE ME KËTË SHKUARJE TË PAPRITUR!

Pashtriku, 17 qershor 2020:

 

 

Moikom, Moikom! Na le! Na le papritmas! Na le shpejt! Nuk e prisnim shkuarjen tënde! Më trondite me këtë ...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: SHËNIME PËR VEPRIMTARINË E KADRI LUZHËS (55)

Pashtriku, 16 qershor 2020:  7.38 Kadri Luzha I lindur më 6.3.1962 në Begracë të Kaçanikut. Student dhe punëtor në Gjermani, montator. I martuar dhe baba i tre fëmijëve. Daja i Kadriut, i burgosuri politik i viteve ’70, Zeqir...

me shumë

XHEMAJL PLLANA: VEPRIMTARIA IME KOMBËTARE NË KUADËR TË LNÇKBVSHJ-së DHE LPRK & LPK-së (8)

Pashtriku, 16 qershor 2020:  (1) Greva e Minatorëve të Kombinatit “Trepça" Nga 20-28 Shkurt 1989 filloj greva e Minatorëve të Kombinatit Xehtaro-Metalurgjik “Trepça”. Në horizontin e tetë të kësaj miniere ...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks