OPINIONE
e hënë, 06 korrik 2020

Skënder Sadri KAPITI: A i ka interesuar ndonjëherë seriozisht Kosova politikës së Tiranës?!

Durrës, 5 korrik 2020: Të vërtetat duhet thënë në mënyrë që të ndreqen gabimet dhe të mos përsëriten ato. Të vërtetat edhe po qenë të hidhura duhet të dihen, pasi është si sëmundja e ...

me shumë

REXHEP KASUMAJ: DHIMBJE E KUJTESË...

Berlin, 5 korrik 2020: (Morali i një mohimi të dyfishtë) Sot 76 vjet më parë, 5 korrik 1944, kur binte perdja e Luftës botërore, çamët, gati një e treta e kombit, vriten, shpasurohen e dëbohen nga trualli i tyre. Ve...

me shumë

SHERADIN BERISHA: VALBONA E KRESHNIKËVE

Pashtriku, 3 korrik 2020: Valbona është si Troja. Aty para mijëra vjetësh ka ndodhur diçka e bukur dhe ka ardhur më pas te ne, nëpër qindra vite të tjera, si këngë. Nëse Troja ka Iliadën, Valbona ka Eposin e Kreshnikë...

me shumë

MEHMETALI REXHEPI: LAMTUMIRË OSMAN ZHITIA! TË TJERA ZEMRA DO TË RRAHIN PËR JU

Gjilan, 3 korrik 2020: (Homazh për Osman Zhitinë) Osman Zhitia jetoi e shkoi në amshim, prore me mendjen e mbushur me brenga, me zemrën që gjithnjë rrihte për popullin, në kuptimin më të mirë të fjalës popull, si koncept ...

me shumë

Dritan Goxhaj: Turi 'Patriotik' i Ramës në Kosovë!

Tiranë, 2 korrik 2020: Në fund të shëtitjes turistike të tij dy ditore në Kosovë, kryeministri i shtetit shqiptar dha një konferencë për shtyp në të cilën, nga fundi i saj, sërish u mundua t’i imponojë opini...

me shumë

Beqir Elshani: Agamemnoni i vonuar mitologjik

Suedi, 1 korrik 2020: Babai ka të drejtë të ankohet dhe të kërkojë ndërhyrjen e organeve policore për hetimin e shkaqeve të vdekjes së të birit. Pastaj mund të kërkojë që ekipi mjekësor të zbulojë s...

me shumë

XHEVAT BISLIMI: BASHKË PËR KOSOVËN SHQIPTARE

Viti, 30 qershor 2020: Një betejë mund ta fitojë edhe individi, por për të fituar luftën duhet ekipi Lajmi se prokuroria e Gjykatës Speciale ka përgatitur propozimaktakuzë për Kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçin, për Krye...

me shumë

PROF.As.DR.VANGJEL KICI: NAFTA SHQIPTARE, UNË DHE SHOKËT E MI!

Toronto (Kanada), 29 qershor 2020: Nafta shqiptare është goditur dy herë. Goditja e parë është bërë më 1975, kundër gjoja “grupit armiqësor të naftës”. Goditja përfundimtare është bërë p...

me shumë

XHELAL ZEJNELI: SHQIPTARËT DHE SUBVERSIONI SLLAV

Shkup, 29 qershor 2020: Zyra e Prokurorit të specializuar të Kosovës me seli në Hagë, më 24 prill 2020, u paraqiti Dhomave të specializuara të Kosovës një aktakuzë me 10 pika për t’u shqyrtuar nga Gjykata Speciale. Pë...

me shumë

XHAFER HALITI: SHUMË SHPEJT, GJITHҪKA PO NORMALIZOHET…

Prishtinë, 29 qershor 2020: Ka disa vite që i jam larguar aktivitetit politik. Thënë të drejtën po ndihem më shumë optimist, i pa stresuar dhe, pa armiq e pa konflikte. Ndoshta këto janë edhe disa arsye pse sot jam pjestar i shoqërisë civile, dhe kjo e fundi...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks