OPINIONE
e premte, 18 qershor 2021

DILAVER GOXHAJ: NJË SQARIM I DETYRUAR PËR LUFTIMIN NË KOSHARE (PRILL - QERSHOR 1999)

Tiranë, 11 prill 2021: Si përherë, edhe në 9 prillin e vitit 2021 u përkujtua me madhështi të madhe, si asnjë luftim tjetër i UÇK-së,“fitorja e një“beteje të madhe në Koshare, në pranverën e vit...

me shumë

Skënder Sadri KAPITI: Republika e Kosovës të quhet Republika e Dardanisë

Durrës, 11 prill 2021: I ftoj intelektualët, gazetarët, mediat, politikanët, studentët, gjithë publikun si dhe Akademitë e Shkencave të Shqipërisë e të Kosovës që tashmë ta përdorin emërtesën Dardani p...

me shumë

Skënder Sadri KAPITI: Nuk ka normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi pa ndëshkimin e genocidit serb

Durrës, 8 prill 2021: E gjithë Bota e dinë se mbi shqiptarët e Kosovës është ushtruar dhunë, pastrim etnik dhe genocid. Nuk ka rëndësi se a e njeh Serbia Kosovën si shtet dhe nuk përbën kjo agjendë kryesore për...

me shumë

SHERADIN BERISHA: I BËJË THIRRJE ALBIN KURTIT: SHFUQIZOI - ORËN POLICORE DHE MASAT TJERA ANTINJERËZORE!

Pashtriku, 7 prill 2021: Nga dita e sotme kanë hy në fuqi masat e reja "Anti-COVID" të qeverisë Kurti, të cilat do të zgjasin deri më 18 prill me mundësi të zgjatjes së këtij afati! Përveç markete...

me shumë

Studimi Gjenetik i Universitetit të Kalifornisë: Shqiptarët, më homogjenët në Evropë, ja karakteristikat

Pashtriku, 7 prill 2021: Dy profesorë të Universitetit të Kalifornisë, Peter Ralph dhe Graham Coop kanë botuar një studim për Gjeografinë Aktuale Gjenetike të Paraardhësve në të gjithë Evropën

Ardit Rada...

me shumë

ELIFE JASHARI: VALS BREGDETI

Shëngjinë, 7 prill 2021: Sa bukur - po thosha me vete duke ngritur shikimin pingul në qiellin e kaltër!Ndërsa shushurima e valëve të detit më miklonte tërë qenien time, era e lehtë më ledhatonte fytyrën e kthyer kah dielli ...

me shumë

SHERADIN BERISHA: REPUBLIKA E ZUZARËVE TË AHTISARIT!

Pashtriku, 5 prill 2021: Zgjedhjet e 14 shkurtit i dhanë fund riciklimit 20 vjeçar të zuzarëve, të cilët pakon e Ahtisarit e jetësuan pa diskutim dhe si të tillë e shndërruan në kushtetutë! Tani po hymë në ciklin e r...

me shumë

ISMET BERISHA: MORE VËLLA, SA TË GËNJYER ISHIM KANË ... ?!

Pashtriku, 5 prill 2021: Intervistë me ish refugjatin nga Prishtina, i strehuar në Korçë, Ismet Myftar Berishën, dhe të shoqen e tij, Nailen. Intervista është kryer në familjen e tyre, te Lagja e Trimave në Prishtinë në dhjet...

me shumë

ABAS FEJZULLAHI: BISHZ, URON ZGJEDHJEN E DR.VJOSA OSMANIT KRYETARE TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS

Solothurn, 4 prill 2021: Kuvendaret(ët) e përgjegjshëm të Kuvendit të Republikës së Kosovës, përmes votimit të fshehtë, sipas rregullave dhe përgjegjësive të përcaktuara të Kuvendit dhe të Kushtetutë...

me shumë

Isuf Bytyçi: Zgjedhjet e 25 prillit 2021 në Shqipëri

Munih, 3 prill 2021: Shqipëria Londineze dhe zgjedhjet parlamentare „Këtu te ju, të gjithë shtireni engjuj e, ata tjerët janë djaj, sipas jush!“ Fjalë e urtë *** Data e 25 Prillit 2021 do të jetë ditë johistorike, ...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks