OPINIONE
e diel, 13 qershor 2021

DILAVER GOXHAJ: AKUZAT E MILAIM ZEKËS ...

Tiranë, 17 prill 2021: Lufta në Kosovë tregoi se atë e zhvilluan të varfërit, fshati dhe vegjëlia e qytetit. Ishin ata që rrokën armët e u sulën kundër robërisë me ato armë që u sollën pjestarët e f...

me shumë

SHERADIN BERISHA: TË NDALOHET PLAÇKITJA E QYTETARËVE NË MËNYRË LIGJORE!

Pashtriku, 16 prill 2021: Kur jemi në shtëpi shpesh e ajrosim dhomën duke i hapur dritaret! E bëjmë ajrosjen e dhomës (si ambient i mbyllur) sepse gjatë frymëmarrjes sonë paksohet oksigjeni (O2), ndërsa shtohet dioksidi i karbonit (CO2)! ...

me shumë

Skënder Sadri Kapiti: Donika Gërvalla, Ministre e duhur në Ministrinë e Jashtme të Kosovës

Durrës, 16 prill 2021: Me Donika Gërvallën si Ministre e Jashtme e Kosovës, diplomacia shqiptare për herë të parë do të zhvillojë e zbatojë një diplomaci të përkushtuar dhe të mirëfilltë kombëtare. ...

me shumë

Afrim Morina: Letër publike, Kolonel Dilaver Goxhajt / Skenari i rrezikshëm për ndarjen e tokave shqiptare!

Prishtinë, 15 prill 2021: I nderuari Shpëtim Golemi, po të drejtohem me nofkën e luftës, si Zëvendës Shefshtabi i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, për angazhimin tuaj, me shkrime analitike shkencore për ndriqi...

me shumë

XHEMAJL PLLANA: HELMIMI I NXËNËSVE SHQIPTARË ISHTE VEPËR KRIMINALE E STRUKTURAVE SHTETËRORE TË SERBISË

Prishtinë, 15 prill 2021: E mora për detyrë që të shkruaj sado pak për trajtimin e një prej krimeve më makabre të ushtruara ndonjëherë nga krerët e regjimit okupator serbo-jugosllav, ndaj fëmijëve dhe nxënësv...

me shumë

FAHRI DAHRI: TË VËRTETAT E PA THËNA NGA ELEFTHERIA MANDA NË: ÇAMËT MYSLIMANË TË EPIRIT (1923-2000) (¹) PJESA E II

Tiranë, 14 prill 2021: - Shpifja, ashtu si edhe fyerja, janë vepra penale, pasi kanë të bëjnë me aspekte nga më delikatet e jetës së përditshme, siç janë nderi, dinjiteti dhe reputacioni si për persona të ndryshë...

me shumë

Gjekë Gjonaj: Aty ku edhe vdekja ishte ëndërr e parealizueshme

Ulqin, 13 prill 2021: Periudha komuniste në ish- Jugosllavi është e dhimbshme për shumë njerëz që u dënuan dhe u persekutuan prej saj. Mundimet e tmerrshme të këtij burgu famëkeq në Kroaci i kanë përjetuar edhe shum&...

me shumë

BEHXHET Sh. SHALA - BAJGORA: BACË ADEM DEMAÇI , IBRAHIM RUGOVA DHE ADEM JASHARI

Prishtinë, 13 prill 2021: Mungesë e historisë apo histori e politizuar Shqiptarët e kanë një problem me historinë, mungon vazhdimësia e historisë së shkruar (edhe për disa shekuj) ose, historinë e shkruajnë fituesit në...

me shumë

BESNIK IMERI: QEVERISJA IMAZH DHE IMAZHI I QEVERISJES

 Vlorë, 13 prill 2021: Në vitin 2013 për shqiptarët u shfaq një ylber me ngjyra të bukura. Shqiptarët rendën pas tij të mahnitur. Herë e parë që ata shikonin një qeveri me ngjyra, një qeveri ylber, një qever...

me shumë

KMDLNj-së: NË NJË SHTET LGJOR, SAVA JANJIQ DUHET TE HETOHET PËR KRIME LUFTE

Prishtinë, 11 prill 2021: Në bazë të deklaratave të dëshmitarëve dhënë NKMDLNj në Deçan pas përfundimit të luftës në Manastirin e Deçanit përveç se ishin vendosur paramilitarët dhe forcat...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks