SHKRIMI
e diel, 13 qershor 2021

SHERADIN BERISHA: LUMIR ABDIXHIKU DO TË ZGJIDHET KRYETAR I LDK-së (MË 22 SHKURT 2021)!

Pashtriku, 14 mars 2021: Sot në Prishtinë u mbajt Kuvendi i LDK-së për zgjedhjen e kryetarit të Ri të partisë. Lumir Abdixhiku (me 190 vota nga 328 delegatë) u zgjodhë kryetar i Ri i LDK-së!

Për mua ky ishte një "vendim" i pritshëm, për faktin sepse qysh më 22 shkurt 2021 e kam parashikuar, zgjedhjen e z.Abdixhiku në krye të LDK-së!Ju ftojë ta lexoni analizën time (nga arkivi i FB., më 22.02.2021):

***

Abdixhiku në vend të Mustafës!

LUMIR ABDIXHIKU DO TË ZGJIDHET KRYETAR I LDK-së!

Nga Sheradin Berisha


Në korrik - gusht 2018 Alex Sorosi (djali i filantropit miliarder, George Soros) gjatë rrugëtimit të tij në Ballkan dhe takimeve në Serbi, Kosovë dhe Shqipëri, me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuciq, atë të Kosovës, Hashim Thaçin dhe kryeministrin Edi Rama... ka pasur takime "informative" edhe me deputetët e partive politike në Kuvendin të Kosovës.

Më 25 gusht 2018 Aleks Soros në llogarinë e tij në Instagram, ka publikuar një foto ku shihet me deputetët e Kuvendit të Kosovës, si Vjosa Osmanin, Lumir Abdixhikun, Abelard Tahirin, Visar Ymerin e Korab Sejdiun. Deputetët e Kuvendit këtë takim nuk e kanë bërë publike dhe kjo në vetvete flet shumë ...

“Faleminderit “kfos@opendsocietyfoundations” që ka sjellur së bashku një grup kaq impresionues të liderëve të ardhshëm”, ka shkruar A.Soros në instagram.

Aktualisht Vjosa Osmani si "lidere e ardhshme", është në rrugë për t'u bërë presidente, ndërsa Lumir Adixhiku (duke e ditur ndikimin e madh që ka SOROS në politikën shqiptare) shumë shpejt (deri kah mesi i muajit mars) do të zgjidhet Kryetar i LDK-së!

----------------------------

Nga arkivi i FB, më 22 shkurt 2021

Abdixhiku në vend të Mustafës!

LUMIR ABDIXHIKU DO TË ZGJIDHET KRYETAR I LDK-së!

/ Nga Sheradin Berisha

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10218534837018578&id=1125324528kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks