SHKRIMI
e diel, 13 qershor 2021

ABAS FEJZULLAHI: BISHZ, URON ZGJEDHJEN E DR.VJOSA OSMANIT KRYETARE TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS

Solothurn, 4 prill 2021: Kuvendaret(ët) e përgjegjshëm të Kuvendit të Republikës së Kosovës, përmes votimit të fshehtë, sipas rregullave dhe përgjegjësive të përcaktuara të Kuvendit dhe të Kushtetutës, më 4 Bleror (Prill) 2021 zgjodhën Kryetare të shtetit të Republikës së Kosovës, Znj. Dr.Vjosa Osmani - Sadriu.


BISHZ, i dëshiron shëndet Znj. Vjosa Osmani - Sadriu, për të jetësuar sa më mirë e në plotëni, të gjitha punët dhe detyrimet që e presin si Kryetare e shtetit të Kosovës, përmes bashkëpunimit me të gjitha institucionet e Republikës së Kosovës në veçanti dhe me qytetarët në përgjithësi.


Ju prift e mbara e shëndeti e nderuara Kryetare e Republikës së Kosovës

Znj. Vjosa Osmani- Sadriu.


Abas Fejzullahi, Kryetar i BISHZSolothurn-CH- 2021-04-04


____________


URIMI PËR ZONJËN VJOSA OSMANI KRYETARE E REPU BLIKËS SË KOSOVËS


NGA© BISHZ - VAIS –UIAS 2021-04-04

Abas Fejzullahi,Kryetar

SEKRETARIATI / SEKRETARIAT SECRÉTARIAT / SEGRETERIA P.C. 30-169532-9

Shoqata është e regjistruar në Zvicër


Numri i regjistrit të shoqatës është: CH-035.6.017.908-1


 


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks