DëSHMORëT
e premte, 18 qershor 2021

MEHMET HAJRIZI: BIR I ATDHEUT - DËSHMOR I KOMBIT, NASER HAJRIZI (XXI)

Pashtriku, 15 mars 2021: Kujtim për nxënësin dëshmor, Naser Hajrizi Ishte një djalosh biond dhe kurdoherë i rregullt. Vinte në mesin e atyre krijesave enigmatike, te shpirti i të cilëve nuk do të mund të depërtoje me lehtë...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: BIR I ATDHEUT - DËSHMOR I KOMBIT, NASER HAJRIZI (XX)

Pashtriku, 13 mars 2021: Kujtime të mësimdhënësve 1. Ahmet QERIQI (mësimdhënës i Naser Hajrizit) Naser Hajrizit i kam dhënë mësim në vitin e tretë të shkollës së mesme teknike, ndërsa Asllan Pirevës ...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: BIR I ATDHEUT - DËSHMOR I KOMBIT, NASER HAJRIZI (XIX)

Pashtriku, 12 mars 2021: Kujtime të bashkënxënësve dhe shokëve 1. Sylë LOSHI (shok klase dhe banke i Naserit) Pata fatin ta njihja së afërmi Naser Hajrizin dhe ta kem shok të ngushtë. Ne shoqëroheshim shumë, jo vetëm n&eu...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: BIR I ATDHEUT - DËSHMOR I KOMBIT, NASER HAJRIZI (XVIII)

Pashtriku, 11 mars 2021: 1. Saime ISUFI (bashkëveprimtare e Naserit) Në fund të vitit 1981, unë bashkë me Berat Luzhën, jemi nisur për në Zvicër. Berati e ka pasur me vete stemën e Shqipërisë, të punuar me dru, nga Naseri...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: BIR I ATDHEUT - DËSHMOR I KOMBIT, NASER HAJRIZI (XVII)

Pashtriku, 9 mars 2021: Kujtime të bashkëveprimtarëve 1. Hydajet HYSENI (bashkëveprimtar) Pranverë me plagë Një pranverë me plagë, Gjëmë e gjak e vragë;

Në l...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: BIR I ATDHEUT - DËSHMOR I KOMBIT, NASER HAJRIZI (XVI)

Pashtriku, 8 mars 2021: 7. Jahir HAJRIZI (bashkëveprimtar dhe familjar i Naserit) Një prej detyrave të organizatës sonë ka qenë gjetja, përgatitja dhe futja e anëtarëve të rinj në radhët e saj. Një prej tyre ka qenë...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: BIR I ATDHEUT - DËSHMOR I KOMBIT, NASER HAJRIZI (XV)

Pashtriku, 7 mars 2021: 5.Mehmet HAJRIZI - (bashkëveprimtar dhe xhaxha i Naserit) Naser Hajrizi që fëmijë ishte shumë i shkathtë, kureshtar dhe inteligjent. Lexonte shumë dhe recitonte bukur, por kishte edhe pasione tjera si për muzikën, fi...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: BIR I ATDHEUT - DËSHMOR I KOMBIT, NASER HAJRIZI (XIV)

Pashtriku, 5 mars 2021: 1. Sadie HAJRIZI (motër e dëshmorit) Në mëngjesin e 2 prillit Naseri dhe unë u përgatitëm të nisemi për në shkollë. Ai ishte në ish-Shkollën Normale, kurse unë në Shkollën Teknike, a...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: BIR I ATDHEUT - DËSHMOR I KOMBIT, NASER HAJRIZI (XIII)

Pashtriku, 3 mars 2021: Kujtime të familjarëve 1. Fatime HAJRIZI (nënë e dëshmorit) Kur lindi Naseri jam gëzuar shumë, se kishim djalë pas 11 vjet martesë. Ishim të shqetësuar se do të mbeteshim pa fëmijë. Ishte djal...

me shumë

MEHMET HAJRIZI: BIR I ATDHEUT - DËSHMOR I KOMBIT, NASER HAJRIZI (XII)

Pashtriku, 1 mars 2021: Epilog „Njeriun e bëjnë të përjetshëm veprat e tij.“ Sami Frashëri Më 2 prill të vitit 2017, Beqiri dhe Fatimja për të 36-tën herë me radhë, po prisnin në shtëpi, shokë e...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks