Të NDRYSHME
e premte, 18 qershor 2021

DREJTUESIT E REVOLUCIONIT RUS U FINANCUAN NGA KAPITALISTËT!

Bota,al, 8 shkurt 2019: Ndoshta dy njerëzit e parë që të vijnë ndër mendje, kur flitet për Revolucionin Rus të tetorit 1917 janë Leon Trocki dhe Vladimir Lenin. Të dy qenë komunistë të vendosur, dhe mesa duket forcat lë...

me shumë

SHERADIN BERISHA: OPINIONET DHE FAKTET HISTORIKE

Pashtriku.org, 7 dhjetor 2018: Shpeshherë lexojmë opinione të ndryshme për ngjarje të shumta historike, të cilat parimisht nuk prezentojnë historinë e mirëfillt, sepse opinioni i bazuar në imagjinatë e 'mbyt' faktin historik! Rrjedhi...

me shumë

SHERADIN BERISHA: FUQIA E SISTEMIT TË KREDITEVE!

Pashtriku.org, 13 tetor 2018: Presidenti i 28'te amerikan, Woodrow Wilson (1913-1921) ka thënë se 'industria amerikane menaxhohet nga një fuqi e padukshme, e organizuar, e ndërtuar, e kompletuar dhe e pakapshme'. - Cila është ajo fuqi?! - &...

me shumë

SHERADIN BERISHA: RIKTHIMI I SERBISË NË KOSOVË PËRMES NEGOCIATAVE!!!

Pashtriku.org, 9 maj 2018: Serbia tashmë me agjendën e Brukselit është rikthyer edhe legalisht në Kosovë përmes negociatave dhe marrëveshjeve të arritura, dhe ato që pritet të arrihen në kuadër të të ashtuquajtur...

me shumë

SHERADIN BERISHA: NË HISTORI MËSOJMË VETËM "MAJËN E AISBERGUT", POR JO EDHE ATË ҪKA FSHIHET POSHTË MAJËS!

Pashtriku.org, 9 maj 2018: Shkenca dhe "teoria e konspiracionit"! Fillimisht dua të themë se dija shfrytëzohet për të zbardhur të vërtetën në të gjitha dimensionet e saj, dhe kjo e vërtetë pastaj i shërben shkenc...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KARL MARKSI DHE 'HOLOKAUSTI REVOLUCIONAR'! (FOTO+VIDEO)

Pashtriku.org, 7 maj 2018: 200 vjet më parë, më 5 maj 1818 në Trier të Gjermanisë ka lindur filozofi, sociologu dhe teoricienti i shquar i ekonomisë politike, Karl Marksi, ndërsa ka vdekur më 14 mars 1883 në Londër. Ka...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KËRCËNIMI I TRUMP'it NDAJ RUSISË ËSHTË SINJAL PËR FILLIMIN E FUNDIT TË ASSAD'it DHE NDARJA E SIRISË NË ZONA INTERESI PËR KORPORATAT E OLIGARKËVE GLOBAL: SHBA^RUSISË ME ALEATËT E TYRE!

Pashtriku.org, 16 prill 2018: (Lufta si instrument i politikës!) - Më 12 prill 2018, në rrjetin tim social facebook, kam shkruar këtë analizë: "Rusia zotohet se do të godasë çdo predhë që do të hidhet drejt...

me shumë

SHERADIN BERISHA: LUFTA SI INSTRUMENT I POLITIKËS!

Pashtriku.org, 9 prill 2019: Lufta është instrument i politikës dhe bëhet për interesa strategjike, për pasuri tokësore e nëntokësore, etj. Në këtë kuptim juristi i shquar amerikan, Francis Paiker Yockey, thotë: "ë...

me shumë

KUR KËSHILLTARI I RI I TRUMP'it, JOHN BOLTON FESTONTE SULLTAN NEVRUZIN ME MUXHAHEDINËT IRANIANË TË TIRANËS!?

Pashtriku.org, 27 mars 2018: Donald Trump ka vendosur kryetar të Këshillit Kombëtar, njeriun e muxhahedinëve iranianë të Tiranës. Bëhet fjalë për John Bolton, ish-ambasadorin e Bushit në OKB dhe njeriun që vjen në Shqip&eum...

me shumë

STAS'i: 'ANGELA MERKEL ËSHTË VAJZA E HITLERIT'! (VIDEO)

Pashtriku.org, 17 janar 2017: Gjykuar sipas dokumenteve të shërbimit kryesor të zbulimit të Republikës Demokratike Gjermane të njohur si Stas, Angela Merkel është trashëgimtare e Adolf Hitlerit.

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks