Të NDRYSHME
e premte, 18 qershor 2021

MURI I BERLINIT DHE PRESIDENTI KENEDY

Pashtriku, 30 mars 2021: Historia e Administratës Kennedy dhe e marrëveshjeve të saj në Luftën e Ftohtë është e paplotë pa një mirëkuptim të plotë të marrëveshjeve President - Kryeministër të arritura n&...

me shumë

ÇELSI I SEKRETIT!

Pashtriku, 28 mars 2021: Mirënjohja ka qenë një ushtrim shumë i fuqishëm për mua.Çdo mëngjes ngrihem dhe them: ‘’Faleminderit!’’ Çdo mëngjes, kur vë këmbët në dysheme, them: ‘’F...

me shumë

Misteret e pazgjidhura shkencore

Pashtriku, 27 mars 2021: Jemi të vetëm në univers? Sa gjatë do të jetojmë? A ekziston Zoti? Këto dhe shumë pyetje të tjera i janë shtuar çështjeve të pazgjidhura të shkencës Janë pyetjet klas...

me shumë

ҪKA THOTË PRESIDENTI AMERIKANË, THOMAS JEFFERSON PËR BANKAT PRIVATE?!

Pashtriku, 27 Mars 2020: Thomas Jefferson (2 prill 1743 - 4 korrik 1826) ishte njëri nga etërit - themelues të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, autori kryesor i Deklaratës së Pavarësisë dhe njëri nga teoricienët më me ndi...

me shumë

ALFRED CAKO: KUSH PRET MONEDHËN KONTROLLON GJITHË EKONOMINË DHE SHOQËRINË POLITIKE TË NJË VENDI!

Tiranë, 18 Qershor 2019: Nga ky titull kuptohet se prerja e monedhes eshte biznesi me i mire; do te shtoja edhe me i lehti. Kur monedhat e shume vendeve te medha priten nga i njejti grup njerezish ose nje Trust bankieresh, atehere ky grup kontrollon gjithe ekonomite dhe shoqerite po...

me shumë

SHERADIN BERISHA: 'VETËVRASJA' E ADOLF HITLERIT ISHTE NJË MASHTRIM I MADH HISTORIK! AI NUK BËRI VETVRASJE (MË 30 PRILL 1945), POR U ARRATIS NË ARGJENTINË! ATJE U GJETË VARRI I TIJ! (FOTO+VIDEO)

Pashtriku, 1 maj 2019: Falsifikimi i historisë së Hitlerit! Në historinë zyrtare shkollore kemi mësuar se, "më 30 prill 1945, Adolf Hitleri dhe gruaja e tij, Eva Braun kanë bërë vetëvrasje, në një bunker sekret në Ber...

me shumë

SHERADIN BERISHA: BESIMI, ZOTI DHE INJORANCA!

Pashtriku, 01 maj 2019: Në debate të shumta ka mendime të ndryshme lidhur me besimin, zotin dhe injorancën e njeriut! 

Ҫka mendojnë dijetarët?! Teologu, eseisti dhe filozofi danez, Sören Kierkengaard...

me shumë

SHERADIN BERISHA: NJERIU I DIOGJENIT!

Pashtriku, 17 mars 2019: Një ditë Diogjenin (filozof i antikitetit) e panë me fener të ndezur në pikë të ditës dhe kalimtarët e pyetën se ç’kërkonte me fenerë kur duket çdo gjë (!), ai u përgjigjet:...

me shumë

SHERADIN BERISHA: RELIGJIONI I ARTUR SHOPENAUER'it!

Pashtriku, 16 mars 2019: Filozofi i shquar gjerman Artur Shopenauer (Arthur Schopenhauer, / 22 Shkurt 1788 - 21 Shtator 1860), lidhur me religjionin (fenë) ka thënë: "Frytet e kristianizmit ishin luftërat fetare, masakrat, kryqëzatat, inkuizicioni, asgj&eum...

me shumë

ALBERT LULUSHI: DËSHTIMI I CIA-s NË SHQIPËRI (1949 - 1954)

Pashtriku, 4 mars 2019: Një nga enigmat më të mëdha të diktaturës komuniste në Shqipëri, por edhe të historisë së CIA-s, është pa dyshim përpjekja që bënë Shtetet e Bashkuara të Amerikës pë...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks