SHKRIMI
e premte, 18 qershor 2021

FSHEHTËSIA E JETËS!

Pashtriku.org, 30 prill 2017: Efekti placebo është shembull i ligjit të tërheqjes në veprim. Kur një pacient beson vërtet se pilula është mjekim, ai e pranon (merr) atë që e beson dhe shërohet. “Përqendrimi në shëndetin e përsosur” është diçka që të gjithë ne mund ta bëjmë brenda vetes, përkundër asaj që mund të jetë duke ndodhur jashtë. Qeshja tërheq gëzim, e shkarkon negativitetin, dhe çon në mjekime çudibërëse.

Sëmundja mbahet në trup nga mendimi, nga vëzhgimi i sëmundjes, dhe nga vëmendja që i jepet sëmundjes. Nëse po ndihesh pak keq, mos fol për këtë – pos nëse dëshiron të ndihesh më keq. Nëse i dëgjon njerëzit duke folur për sëmundjen e tyre, ti i shton energji sëmundjes së tyre. Në vend të kësaj, kaloje bisedën në gjëra të mira, dhe jep mendime të fuqishme duke i parë të shëndetshëm ata njerëz. Besimet për plakjen janë të gjitha në mendjet tona, pra shkarkoji ato mendime nga vetëdija jote. Përqendrohu në shëndet dhe rini të përhershme. Mos i dëgjo mesazhet e shoqërisë për sëmundjet dhe plakjen. Mesazhet negative nuk të shërbejnë.

Këto janë disa fshehtësi jetësore për shëndetin e njeriut, të shkëputur nga libri "Secret" (Fshehtësia) i autorit australian Rhonda Byrne, të përkthyer (si përmbledhje) nga Ridvan Bunjaku.Në vijim lexoni përmbledhjen e librit "Secret" në formatin PDF:

RHONDA BYRNE: SECRET

http://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/Fshehtesia%20rhonda%20byrne.pdf


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks