SHKRIMI
e premte, 18 qershor 2021

A ERDHI SENATORI JOHN MCCAINI NË SHQIPËRI QË TË MOBILIZOJË MUXHAHEDINËT IRANINAN PËR LUFTË?

Pashtriku.org, 5 maj 2017: (Shkruar nga Gazeta Impakt - 15 prill 2017) - Vizita e senatorit luftënxitës amerikan John McCain në Kosovë dhe në Shqipëri është portretizuar me ngjyra pozitive nga mediat e Shqipërisë dhe Kosovës. McCaini përndryshe rekordit të tij luftëdashës dhe agresor është trajtuar si një person i cili do paqen dhe demokracinë në botë. Meqë në Shqipëri dhe Kosovë shoqëria civile është e vdekur, mediat kontrollohen nga pronarë që merren me drogë apo janë të lidhur me pushtetin, McCaini nuk është pritur me protesta dhe demostrata sikur ai pritet në Evropë dhe në të gjithë Perendimin dhe mediat kannë folur vetëm me nota pozitive rreth tij.

Megjithatë, gjatë vizitës së tij në Tiranë senatori McCain nuk paska humbur kohë që të ketë një takim special me 3500 xhihadistët iranianë që qeveria Rama strehon si diversantë në Shqipëri. Në një kohë që organet e rendit të Shqipërisë dhe Kosovës, për të siguruar vizitën e McCainit frikësuan publikun me lajme histerike sikur do të kishte sulme terroriste dhe në Kosovë arrestuan një psikopat vehabist për një këngë që ai kishte bërë. I gjithë paniku mediatik dhe policor i vizitës mesa duket paska qenë një mbulesë për të fshehur arsyen e vërtetë të vizitës së McCainit në Shqipëri.

Ai është takuar me xhihadistët iranianë dhe emiren e tyre Marjam Rajavi. Në momentet që po kalon bota jonë sot ku amerikanët janë në konflikt të hapur me Kinën, Korenë, Rusinë, Sirinë, Turqinë dhe Iranin dhe Lufta e Tretë Botërore pritet të fillojë nga momenti në moment, vizita e McCainit në kampin e xhihadistëve iranianë mesa duket është bërë për t'i instruktuar xhihadistët iranianë për luftën e tyre të ardhshme.

Marjam Rajavi në postimet e saj në twitter ndërsa ka vënë foto nga takimi i xhihadisteve të saj me McCainin, deklaron hapur që grupi i saj po mobilizohet për luftë. Por ku do të hidhet grupi i Rajavit të luftojë? Në Rusi, Siri, Kore, Kinë apo Iran?

Sipas kodit civil shqiptar, Marjam Rajavi do të duhej të arrestohej dhe dënohej për këto deklarata, ashtu sikur edhe imamët shqiptarë, Genci Balla dhe Bujar Hysa që u arrestuan dhe dënuan më parë. Por në Shqipëri xhihadistët shqiptarë burgosen, ndërsa xhihadistët iranianë janë të privilegjuar meqë bëjnë xhihadin e John McCainit.

Ja disa foto nga eventi:


Muxhahedinet ne Shqiperi News24 Opinion 2 mars, 2016


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks