SHKRIMI
e premte, 18 qershor 2021

ALEKSANDRI, DJALI I G.SOROSIT FINANCUESI MË I MADH I HILLARY CLINTONIT DHE BARCK OBAMËS!

Pashtriku.org, 14 qershor 2017: Alexander Soros, djali i miliarderit George Soros i cili vepron si partner në menaxhimin e “Soros Brothers Investments”, ishte donatori më i madh i fushatës presidenciale të demokratëve me në krye Hillary Clinton. Sipas disa mediave investigative amerikane, djali i një prej njerëzve më të pasur në botë mësohet se ka dhënë 4,5 milionë dollarë për fushatën e demokratëve në vitin 2016, pavarësisht se ata humbën kundrejt kandidatit republikan, Donald Trump.

Donacioni i dhënë nga Alexander këtë vit është më i larti në historinë e familjes Soros, shkruan “The Duran”.

Alexander i dha 127,800 dollarë stafit të Hillary Clinton dhe 133,400 dollarë Korpusit të Shërbimit të Komitetit Kombëtar Demokrat.

Ai dhe fondacionet e babait të tij, Geoge Soros, mësohet të jenë gjithashtu edhe financuesit e dy fushatave presidenciale të Barack Obamas.

Dhjetëra milonë dollarë i janë dhënë Partisë Demokrate në gjithë vendin, që nga Illinois, Nju Meksiko, Louisiana, Nevada, Teksas, Oregon, Virxhinia, dhe Pensilvania.
_


_____________


Burimi:

George Soros’ son, Alexander Soros donated big time to Democrats and the Hillary Clinton campaign


http://theduran.com/george-soross-son-alexander-donated-big-time-to-democrats-and-the-hillary-clinton-campaign/


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks