SHKRIMI
e diel, 13 qershor 2021

SHB - "HELGA's SECRETS" BOTON LIBRIN "KAFKË DHE KOCKA, URDHRI OKULT QË KONTROLLON BOTËN"

Pashtriku.org, 29. 07.2 015 - Në vitin 2013, Shtëpia Botuese "Helga's Secrets" në Tiranë, ka botuar librin e autorit britanik, Antony C. Sutton "Kafkë dhe kocka, urdhri okult që kontrollon botën" (titulli në origjinal "Skull & Bones"). Librin e përktheu botuesi Alfred Cako dhe ka 456 faqe.

Ky Urdhër okult i themeluar më 1832 me 15 studentë të vitit të fundit të Universitetit të Yale-s në Connecticut (ky ritual përsëritej çdo vit me përfaqësues të familjeve të shquara protestante të New England-it në SHBA) nga Alphonso Taft dhe William Huntington Rusell si degë e Iluminatit amerikan sipas Iluminatit bavarez gjerman të Universitetit të Ingolshtadit, me kalimin e disa dhjetëvjeçarëve do të shtinte në dorë majat e aktivitetit politik dhe ekonomik të SHBA dhe më pas të të gjithë Planetit tonë.

Pa dijeninë dhe vendimmarrjen e këtij grupi të fshehtë nuk mund të merret asnjë vendim për politikën dhe ekonominë amerikane dhe pa marrë Ok e përfaqësuesve të këtij grupi nuk mund të ecin mbarë punët në shumicën e vendeve në Euro - Azi, Afrikë, Lndjen e Mesme, Amerikën Latine, Australi, Lindjen e Largme, Rusi.Tetë vjetët e qeverisjes së PD në Shqipëri, veç ambasadës së SHBA në Tiranë, personi që ndiqte interesat e këtij grupi që kërkon të vendosë Rendin e Ri Botëror, ose thënë ndryshe grupit që është në ndërtim e sipër të "Kullës së fundit të Babelit", ka qenë Tom Ridge, i dërguari special si këshilltar i Kryeministrit Sali Berisha.


***

- Ç'kuptim ka numri 322 poshtë kafkës dhe dy kockave?

- Si rekrutohen studentët seniorë të vitit të fundit në Skull & Bones?

- Cilat janë ritualet dhe si është i ndërtuar nga jashtë dhe brenda selia e tyre brenda kampusit të "Yale University" ku mblidhen të gjithë anëtarët çdo fillim viti shkollor nga rishtarët e deri më pleqtë, e quajtur nga të gjithë The Tomb (Varri)?

- Cilat janë simbolikat e objekteve?

- Ku ruhet arshiva e tyre?

- Si e shtinë në dorë arsimin "kockaxhinjtë" e Yale-s?

- Si kapen partitë e politike të të dy krahëve (Partia Republikane dhe ajo demokratike) dhe si i kontrollojnë ato?

- Si shtinë në dorë ekonominë dhe diplomacinë?

- Cilat janë degët më të preferuara për anëtarët që rekrutohen?

- Si i organizon grupi luftërat dhe revolucionet kudo në botë?


Këto pyetje dhe shumë të tjera si këto i shpjegon autori prestigjioz, ish profesori amerikan i lindur si britanik dhe i edukuar në Britani, Antony C. Sutton. Thjesht, një libër që s'mund të lihet pa u lexuar nga të gjithë ata që duan të njohin të vërtetën për të gjitha zhvillimet në Botë.


=====================================

Antony Sutton - The Order of Skull and Bones [Brotherhood of Death]


Kush është Antony Cyril Sutton

Antony Cyril Sutton (14 shkurt 1925 - 17 qershor 2002) ishte një ekonomist, historian dhe shkrimtar britanik. Ka studiuar në universitet e Londrës, Göttingenit dhe Kalifornisë si dhe ka marrë diplomën dhe titullin Doktor Shkencash në Universitetin e Southampton, Angli. Ka qenë hulumtues në Institutin Hoover, Stanford University në vitet 1968 - 1973. Antony Cyril Sutton gjithashtu ka qenë profesor i ekonomisë në Kaliforni, Universiteti Shtetëror në Los Angeles.kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks